Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi Kombi

Ford Mondeo generacji 2000-2007 r ma wiele zalet ale też kilka wad. Cena tego auta jest jednak na tyle atrakcyjna, a koszty napraw tak przystępne, że większość z nich nie powinna  skreślać tego samochodu. Model MKIII został zaprezentowany w 2000 roku w trzech typach nadwozi: sedan, liftback i kombi. Auto produkowane było w niemieckiej Kolonii do 2007 roku. Przez ten czas Mondeo przeszło dwa faceliftingi, pierwszy w 2003, drugi – dwa lata później. Jego największymi atutami były: konkurencyjna – jak na klasę średnią – cena, dobre wyposażenie i nowoczesny design.

Nadwozie i wnętrze

Mondeo w wersji kombi jest bardzo wygodnym i funkcjonalnym autem. W jego wnętrzu swobodnie podróżują nawet bardzo wysokie osoby. Dobre jest też wyposażenie nawet podstawowych wersji – elektryczne szyby i lusterka, airbagi oraz klimatyzacja znajdują się w każdym egzemplarzu. Problemem aut z pierwszych lat produkcji jest korozja takich elementów jak drzwi i maska.

Silnik/ układ jezdny

Świetne zawieszenie Mondeo to jego najmocniejsza strona. Większych zastrzeżeń nie budzi także komfort ani poziom bezpieczeństwa i silnik diesla 2,0 TDCi robi dobre wrażenie podczas jazdy – jest dość dynamiczny i oszczędny. Jednak jeśli to możliwe warto pomyśleć o mocniejszej 130 Konnej wersji. W stosunku do odmiany 116 – konnej jest jeszcze dynamiczniejsza a zużywa tylko niewiele więcej paliwa (średnio ok 6,5 l na 100 km).  Duży plus Mondeo to stabilne podwozie, Jeśli ktoś lubi dynamiczną jazdę i poczucie, że auto jedzie właśnie tam gdzie powinno, nie zawiedzie właściwościami jezdnymi Forda a zwłaszcza precyzyjnym układem kierowniczym.

Podsumowanie

Wybór Forda Mondeo 2.0 TDCi pozwala zaoszczędzić dużo gotówki albo kupić znacznie młodsze auto,  niż gdy byśmy wybrali np. Toyotę. Choć ryzyko napraw jest większe niż Toyoty można je usunąć tanim kosztem.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz